sierpień 2019
marzec 2019
czwartek, 28 marzec 2019 12:27 Program Erasmus+ 2018/2018
(0 głosów)

Wielkimi krokami zbliża się dzień wyjazdu 13 uczniów Technikum nr 2 w Ciechanowie na praktyki zawodowe do Meudon we Francji. Z racji tego, iż Muedon i Ciechanów są miastami partnerskimi, ZS nr 2 w Ciechanowie już od 4 latach prowadzi aktywną współpracę na rzecz wymiany doświadczeń zawodowych uczniów szkół z obydwu krajów. Młodzież przygotowywała się do tego wyjazdu już od początku roku szkolnego. Z grona chętnych wyłoniono grupę uczniów, którzy przeszli rekrutację, gdzie brane pod uwagę były nie tylko wyniki w nauce, ale także pasja do zawodu. Następnie uczestniczyli w zajęciach przygotowujących z języka angielskiego, francuskiego i kulturoznastwa, które pozwoliły im rozwinąć zarówno kompetencje językowe, jak również przybliżyć sobie kulturę tak bogatego pod względem kulinarnym narodu. Projekt realizowany przez szkołę jest ze środków POWER i pozwala zapewnić uczniom wszelkie niezbędne potrzeby, jak m.in.: przelot samolotem, nocleg, wyżywienie oraz zwiedzanie atrakcji turystycznych na miejscu. Grupa uczniów zakwalifikowanych do mobilności już odlicza dni do wyjazdu i cieszy się z możliwości, jakie da im odbyta praktyka. Poszerzy ona niewątpliwie ich światopogląd oraz wzbogaci ich CV, co przełoży się na propozycje zawodowe dla nich oraz prestiż dla szkoły. Godnym uwagi jest, że ZS nr 2 w Ciechanowie mocno stawia na kształcenie zawodowe wspierając się środkami z Unii Europejskiej. Dając możliwość płatnych staży zawodowych, darmowych kursów kwalifikacyjnych oraz praktyk zagranicznych Technikum nr 2 w Ciechanowie staje się wiodąca placówką kształcącą zawodowo w powiecie ciechanowskim.

IMG20190307104431
IMG20190307104532
IMG20190307105711

wrzesień 2018
niedziela, 09 wrzesień 2018 23:36 Program Erasmus+ 2018/2018

Ankieta rekrutacyjna do programu ERASMUS +

„Praktyka zawodowa szansą na europejską karierę zawodową dla przyszłego pracownika usług gastronomicznych” realizowanego przez ZS nr 2 w Ciechanowie

w ramach Akcji

Mobilność osób uczących się i kadry w ramach kształcenia zawodowego

Pobierz ankietę rekrutacyjną

Pobierz regulamin programu Erasmus+

wrzesień 2018
niedziela, 09 wrzesień 2018 23:28 Program Erasmus+ 2018/2018
(0 głosów)

W dzisiejszych czasach świat stawia nam rozmaite wymagania. Jesteśmy świadkami ciągłych przemian i stałego rozwoju społeczeństw. Od obywateli wymaga się aktywności i elastyczności wobec zmieniających się warunków. Ma to również odbicie na rynku pracy. Przygotowanie do odpowiedzialności i ciągłej aktywności to jedno z zadań szkoły. W związku z tym ZS nr2 w Ciechanowie złożył wniosek na sfinansowanie projektu adresowanego do uczniów Technikum, ponieważ to oni niebawem zostaną potencjalnymi kandydatami do zatrudnienia. Aby byli w pełni wykwalifikowaną kadrą należy uświadomić im wartość ciągłego kształcenia (rozwoju osobistego i zawodowego także w szkołach policealnych i wyższych).